ctx.com.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring wizyjny budynku mieszkalnego

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring wizyjny budynku mieszkalnego


Monitoring wizyjny budynku mieszkalnego
Większość nowych budynków mieszkalnych standardowo jest wyposażona w zewnętrzny system CCTV. System ten służy do ochrony oraz obserwowania terenu wokół budynku oraz parkingu. W celu optymalnego zabezpieczenia mieszkańców przed aktami wandalizmu i włamywaczami, coraz częściej umieszcza się kamery wewnątrz budynku.

Jaka kamera najbardziej nadaje się do zainstalowania na klatce schodowej?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę czy dana kamera przemysłowa jest w stanie spełnić następujące wymagania: opcja pracy w różnych warunkach oświetlenia (funkcja Dzień/Noc), wysoka jakość generowanego obrazu oraz konstrukcja odporna na różnego rodzaju akty dewastacji. Przykładem ciekawego rozwiązania będącego w stanie sprostać powyższym wytycznym jest kamera kopułkowa LC-SZ46Z marki LC Security. Do najważniejszych cech modelu LC-SZ46Z zalicza się jej wandaloodporną obudowę oraz możliwość prowadzenia obserwacji w trybie całodobowym, na co pozwala funkcja Dzień/Noc z wbudowanym reflektorem podczerwieni IR LED (możliwość obserwowania nawet w całkowitej ciemności).

Na dodatek kamera kopułkowa LC-SZ46Z generuje obraz bardzo wysokiej rozdzielczości 520 TVL (umożliwia rozpoznanie obserwowanych osób) oraz posiada możliwość sufitowego montażu. Podsumowując, ten model jest idealny do pracy wewnątrz budynków w obszarze publicznym m .in. w systemie ochronnym korytarzy oraz klatki schodowej.