ctx.com.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamera samochodowa

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamera samochodowa


Kamera samochodowa
Stale rosnąca liczba samochodów na drogach sprawia, że coraz częściej dochodzi do drobnych kolizji drogowych. Niejednokrotnie ustalenie ich sprawcy jest bardzo trudne i kończy się na drodze postępowania sądowego. Jednym z rozwiązań, które pozwala na szybkie ustalenie sprawcy wypadku drogowego jest kamera samochodowa, pełniąca podobną rolę co czarna skrzynka dla samolotu.

Kamera samochodowa z wbudowanym rejestratorem pozwala na nagrywanie zdarzeń drogowych, dzięki czemu w przypadku kolizji możemy bez problemu ustalić jej sprawcę.

Przykładem niedrogiej lecz funkcjonalnej i intuicyjnej w obsłudze kamery samochodowej z rejestratorem jest model LC-MV-1280LCD, który zaprojektowano zarówno z myślą o zastosowaniu w samochodach prywatnych, jak i firmowych. Prezentowana kamera samochodowa jest urządzeniem kompletnym, które zaraz po wyjęciu z opakowania jest gotowe do pracy. Na jej wyposażeniu znajdziemy rejestrator cyfrowy i monitor LCD o przekątnej 2,5”, który zapewnia podgląd obrazu w trybie na żywo. Kamera samochodowa LC-MV-1280LCD oferuje niezwykle czysty i bogaty w detale obraz kolorowy w rozdzielczości 1280x960 (interpolowana). Znajdujący się na jej wyposażeniu obiektyw zapewnia kąt widzenia na poziomie 70°.

Prezentowane rozwiązanie oferuje rejestrację zdarzeń drogowych na karcie pamięci karcie pamięci SD/SDHC/MMC (format AVI), której maksymalna pojemność może wynosić nawet 32 GB. Zapisywane klipy wideo mogą mieć długość 2, 5 lub 15 minut. Wbudowany interfejs USB pozwala na łatwy i szybki eksport nagrań wideo na inne urządzenia. W zestawie z kamerą LC-MV-1280LCD znajdziemy solidny uchwyt z przyssawką, umożliwiający montaż zestawu na niemal każdej płaskiej powierzchni (np. szybach, polerowanych lub emaliowanych powierzchniach metalowych) oraz zasilacz DC 12-24V/5V z wtykiem do zapalniczki samochodowej. Na uwagę zasługuje także estetyczne wykończenie, które bardzo dobrze komponuje się z wystrojem wnętrz większości samochodów.