ctx.com.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Zdalna obsługa wideodomofonów

Strona główna  »  Artykuły  »  Zdalna obsługa wideodomofonów


Zdalna obsługa wideodomofonów

   W dzisiejszej dobie użytkownicy systemów zabezpieczeń cenią sobie nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również swobodę użytkowania. Wiąże się ona z wieloma możliwościami zarządzania systemem, sterowania urządzeniami, konfigurowania,a także prowadzenia zdalnego monitoringu. Wiele osób stara się również uniknąć montażu dodatkowego okablowania, co wiąże się często z uciążliwym kuciem ścian lub przeprowadzeniem przewodów na terenie ogrodu lub podwórka. W tym artykule postanowiliśmy przygotować kilka informacji na temat możliwości zarządzania systemem wideodomofonowym.

Wideodomofony - swoboda zarządzania oraz sterowania Wideodomofony pozwalają sterować elektrozaczepem w furtce, a także prowadzić rozmowę wraz z weryfikacją wideo. Nowoczesne urządzenia posiadają dodatkowo wiele praktycznych funkcji, który znacznie zwiększają komfort użytkowania. Jedną z innowacji jest możliwość obsługi systemu za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu poprzez lokalną sieć domową lub sieć bezprzewodową. Do tego celu wymagany jest dostęp do internetu oraz posiadanie specjalnej aplikacji na urządzeniu mobilnym. W ten sposób użytkownik może swobodnie sterować funkcjami wideodomofonu z poziomu telefonu komórkowego. Atutem rozwiązania jest również dostęp do obrazu z kamery umieszczonej w panelu zewnętrznym lub innej kamery współpracującej z systemem wideodomofonowym. 

 
 
Możliwość obsługi wideodomofonu za pomocą telefonu komórkowego
 
 Jedną z aplikacji dostępnych bezpłatnie jest BCS Viewer Lite, która można pobrać za darmo na telefon komórkowy z oprogramowaniem Android lub iOS. Aplikacja działa zarówno poprzez sieć internet, jak i sieć GSM i zapewnia podstawowe funkcje obsługi wideodomofonów, takich jak: otwieranie furtki lub bramy, podgląd obrazu oraz przyjmowanie wywoływań pochodzących z panelu zewnętrznego. 
 
 Jeżeli chcemy uniknąć instalacji dodatkowego okablowania do podłączenia systemu wideodomofonowego, możemy skorzystać z urządzeń bezprzewodowych. W tym wypadku podstawowe funkcję, jak obsługa furtki oraz weryfikacja wideo będą odbywał się zgodnie z funkcjonowaniem sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Użytkownik może obsługiwać system z kilku urządzeń, standardowo rozmowę audio/wideo można prowadzić tylko z jednego urządzenia.

 
Schemat ukazujący funkcjonowanie bezprzewodowego systemu wideodomofonowego