ctx.com.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

CCTV IP – Platforma otwarta

Strona główna  »  Artykuły  »  CCTV IP – Platforma otwarta


CCTV IP – Platforma otwarta
CCTV IP bez wątpienia posiada wiele zalet, jednak zdecydowanie największym atutem sieciowych systemów wizyjnych jest fakt, iż jest to platforma otwarta umożliwiająca łączenie wielu technologii w  obrębie jednej instalacji. Oznacza to także, że nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z urządzeń dozorowych tylko jednego producenta.
Zwiększa to znacznie swobodę działania i pozwala na stworzenie systemu spełniającego wszystkie nasze oczekiwania. . Całkowita dowolność w wyborze elementów składowych pozwala nam wybrać najlepsze urządzenia bądź te które nas interesują, co w przypadku tradycyjnych systemów monitoringu CCTV było niemożliwe, ponieważ byliśmy ograniczeni do linii produktów jednego producenta. Platforma otwarta umożliwia łączenie wielu technologii, w tym także nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy budować wyjątkowo efektywne i co ważniejsze nie starzejące się systemy telewizji przemysłowej. Ponadto, rozbudowa systemów CCTV IP wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż w standardowych systemach telewizji przemysłowej, ponieważ eliminuje się konieczność kompleksowej wymiany sprzętu. Otwarte systemy telewizji przemysłowej, budowane w oparciu o techniki IP pozwalają także na korzystanie z jednego standardu komunikacyjnego, co umożliwia komunikację pomiędzy nowymi a starymi urządzeniami dozorowymi. Otarta platforma systemów CCTV IP zapewnia zdecydowanie dłuższy okres użytkowania i opóźnia starzenie się sprzętu dozorowego. Jest także doskonałym zabezpieczeniem inwestycji na przyszłość. Systemy telewizji przemysłowej korzystające z technik IP i sieci komputerowych pozwalają na:

- znaczne zredukowanie kosztów budowy oraz modernizacji istniejących systemów CCTV IP,
- stosowanie nowoczesnych technik zapisu, odtwarzania oraz zarządzania materiałem wizyjnym,
- integrację z nowoczesnymi technologiami i urządzeniami dozorowymi,
- większa wydajność,
- zdecydowanie szerszy obszar zastosowań,
- zwiększenie jakości działań w zakresie zabezpieczeń.

    Monitoring wizyjny IP to także zdecydowanie silniejsza integracja z innymi urządzeniami, a nawet z innymi systemami bezpieczeństwa. Podstawową przewagą systemów CCTV IP nad tradycyjnymi, analogowymi systemami CCTV jest to, że dzięki pracy w sieciach IP mogą one w pełni korzystać z ich zasobów, a także współpracować z innymi urządzeniami sieciowymi, nie koniecznie z dedykowanymi urządzeniami CCTV. CCTV IP to nie tylko krok ku przyszłości ale także całkowicie nowe oblicze systemów monitoringu wizyjnego.